Německý jazyk

Bücherwurm

Ve čtvrtek 23.3.2017 se Natálie Bělunková (1.A) zúčastnila ve Vlastivědném muzeu v Olomouci  soutěže s názvem „Bücherwurm Olomouc 2017“, ve které se předčítal úryvek z německé knihy – tentokrát z knihy Momo od Michaela Endeho. Natálie se umístila na krásném 4.místě.

Videoworskhop ve Waldmünchenu

Víkend 3.-5. 3.2017 strávili David Bureš a Jakub Dohnálek z 2.A v malém německém městečku Waldmünchen, kde se konal  ve Vzdělávacím centru pro mládež  Videoworkshop „Fritzchen a Pepíček před kamerou….“.

Ostern (Velikonoční projekt)

Rotkäppchen  (dramatizace pohádky Červená Karkulka)

Ministationen (Opakování učiva na ministanicích)

Projekt „Küchenschlacht“

V rámci  tématu „Essen und Trinken“ si žáci sami vyzkoušeli přichystat podle originálních receptů některé z pokrmů vyskytujících se v české i německé kuchyni (Kartoffelnpuffer, Pfankuchen, Frühlingsaufstrich).

Seminář FAKE NEWS!!!

Víkend 23.-25. 6.2017 strávili Jan Šmelko a David Hanousek z 1.B v obci Žihle, ve kterém probíhal seminář na téma FAKE NEWS Co?Kdy?Kde?Jak?Proč? Seminář se konal pod záštitou společnosti TANDEM – Koordinační centrum česko-německé výměny mládeže.  Cílem bylo seznámit se s problematikou mediální gramotnosti, poznat, jak se tvoří zprávy, do jaké míry jsou objektivní atd. Žáci mohli tyto poznatky aplikovat v praxi, seznámili se s mladými lidmi ze sousední země, tuto problematiku prodiskutovali s publicistkou Bárou Procházkovou a hlavně také procvičili německý i anglický jazyk.