Máš šanci zazářit – Český registr dárců dřeně

Dne 30.03.2023 proběhla na naší škole přednáška neziskové organizace Šance v rámci projektu: Máš šanci zazářit. Dvě velmi milé pracovnice organizace představily žákům Český národní registr dárců dřeně. Seznámily je s podmínkami vstupu do registru a popsaly, jak probíhá případné dárcovství kostní dřeně. Dále jim představily příběhy několika lidí, kteří měli to štěstí a byl pro ně nalezen nepříbuzný dárce.

Celkem 58 žáků naší školy se rozhodlo vstoupit do Českého národního registru dárců dřeně.  Jako odměnu za vstup do registru dostali žáci andílky, které vyrábějí onkologicky nemocné děti Fakultní nemocnice Olomouc. Prý jim přinesou štěstí u nadcházejících maturit 😊

Po ukončení přednášky bylo pro žáky připravené překvapení ve spolupráci se společností McDonald’s. Navštívili jsme pobočku v Prostějově na ulici Konečná, kde si žáci pochutnali na menu se slevou 50%.

Děkujeme pracovnicím Šance za výbornou přednášku, společnosti McDonald’s za občerstvení a hlavně všem novým potencionálním dárcům.